Dania dietetyczne na co dzień

Nawet, jeśli nie chce się przechodzić na ścisłą dietę, to warto na co dzień przejść na bardziej wartościowe posiłki, dzięki czemu możliwe stanie się stałe dbanie o swoją sylwetkę, o kondycję organizmu oraz o pełne zdrowie ciała. Warto wprowadzać je powoli, aby tym samym się do nich przyzwyczaić i wprowadzać dobre nawyki żywieniowe na kolejne lata. Co ciekawe, wcale nie musi to być czasochłonne.
[Pomysły na posiłki]

Na śniadanie można przygotować sobie kanapki z wykorzystaniem bułki grahamki, jajka ugotowanego na twardo oraz serka wiejskiego wymieszanego z kawałkami jakieś ulubionego owocu, np. któregoś z cytrusów. Takie śniadanie to ok. 300 kalorii. Dobrym pomysłem będzie też zmieszanie płatków owsianych z jogurtem naturalnym. A jeśli wydaje się, że posiłkowi brakuje nieco słodkości, to można do niego dodać nieco dżemu – najlepiej domowej roboty, bo wiadomo, co znajduje się w środku i nie ma w nim żadnych konserwantów.

Świetnym pomysłem na obiad będzie kurczak przygotowany na patelni teflonowej w połączeniu z podduszonymi warzywami. Do tego można dodać kaszę gryczaną albo brązowy ryż i gotowe. 
I trzeci ważny posiłek w ciągu dnia, czyli kolacja. Przede wszystkim nie można z niej rezygnować, trzeba tylko zjadać ją w określonych godzinach – godzina 20 to zdecydowanie za późno. Pomysłem na pożywną kolację niech będzie jajecznica z dużą ilością warzyw (papryką, pomidorem, cebulką), a do tego kilka kromek razowego pieczywa.

Te trzy posiłki uważane za główne nie powinny być jedyne. Ważne jest, aby posiłków było 5, ale spożywanych w mniejszych ilościach. Dlatego warto korzystać z dobrodziejstw owoców i warzyw, a także kanapek na razowym pieczywie czy też jogurtów naturalnych z owocami spożywanych pomiędzy tymi trzema daniami.

Dietę pod Twoje oczekiwania dobierze również dietetyk warszawa

Komentarze

Popularne posty