Zdrowa dla organizmu dieta

Dieta, która pozwala na faktyczne rozprawienie się z nadwagą oraz powrotem do dobrej kondycji całego organizmu, powinna być skonsultowana z dietetykiem. Tylko w ten sposób można dobrze wpłynąć na swój organizm, ponieważ będzie się stosowało to, czego faktycznie organizm potrzebuje. 

[Racjonalne podejście do diety]
Pokusa, każącą korzystać z diety dającej szybkie efekty, może się okazać zwodnicza, bo prawdopodobnie tak szybko jak doprowadziła do pozbycia się zbędnych kilogramów, tak samo szybko doprowadzi do ich powrotu, czyli do efektu jo-jo. Dlatego też lepiej chudnąć powoli, zrzucając mniej kilogramów tygodniowo czy miesięcznie, ale mieć pewność, że nie poniesie się uszczerbku na zdrowiu. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z głodówek. Jedynie racjonalne podejście do odchudzania będzie w stanie zagwarantować naprawdę dobre efekty. 

[Podstawowe zasady diety]
Aby wesprzeć dietę, trzeba na sam początek zrezygnować z nadmiaru cukru w spożywanych posiłkach. To przez cukier w organizmie produkowana jest większa ilość insuliny, co z kolei prowadzi do nadmiernego magazynowania tłuszczu. Druga ważna sprawa to zjadanie dobrych białek i tłuszczów, a także sporej ilości warzyw. Te składniki najlepiej jest umieszczać w każdym z posiłków, dzięki czemu będzie można efektywniej spalać tłuszcz. Białko ma te właściwość, że daje uczucie sytości, dlatego warto spożywać takie produkty mięsne jak: kurczaki, indyki, króliki, ale też ryby i owoce morza oraz wiejskie jaja. I ostatnia sprawa, o jakiej warto wspomnieć, to picie odpowiedniej ilości płynów w ciągu dnia. Zaleca się, aby było to przynajmmniej 2 litry czystej wody dziennie. Bardzo ważne, aby nie była ona gazowana ani słodzona, bo nie da to żadnych pozytywnych efektów.

Dowiedz się więcej i zgłoś się do poradnii dietetycznej w Warszawie

Komentarze

Popularne posty